Back

Pomoc

Regulamin PORKYFACE.PL

Regulamin określa zasady sprzedaży produktów oferowanych przez sklep porkyface.pl.

Informacje ogólne

1. Sklep internetowy porkyface.pl, prowadzony jest przez firmę VALEDOS, zarejestrowaną na ul.Olszówka 39, 43-309 w Bielsku-Białej, oznaczonej numerem NIP 547-210-71-27 oraz numerem REGON: 241213108.
2. Porkyface.pl prowadzi sprzedaż towarów wyłącznie przez Internet.
3. Prezentowane w sklepie produkty (ich zdjęcia, tabele rozmiarów, opisy) są starannie przygotowywane i mają jak najbardziej kojarzyć się ze stanem faktycznym towaru. Ewentualne błędy i różnice nie mogą być podstawą do jakichkolwiek roszczeń wobec porkyface.pl.
4. Materiały użyte do prezentacji produktów, tj.: zdjęcia, tabele rozmiarów, opisy są własnością porkyface.pl i chronione są prawami autorskimi. Zabrania się, więc ich używania w celach handlowych lub prezentacji w jakichkolwiek mediach bez zgody sklepu.
5. Ceny znajdujące się przy produktach wyrażone są w polskich złotych i podane w wartościach brutto wraz z podatkiem VAT. Ceny nie zawierają kosztów przesyłek.
6. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym porkyface.pl jest równoznaczne z akceptacją zasad sprzedaży, które zawarte są w niniejszym regulaminie i przestrzegania ich przez klienta.
7. Porkyface.pl zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronach sklepu, polegających na błędnych informacjach o cenach lub stanie towaru, jak również w sytuacjach wzbudzających wątpliwość autentyczności danych podanych przez klienta w trakcie procesu rejestracji i zamawiania.
8. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

Składanie zamówień i rejestracja

1. Produkty w sklepie porkyface.pl zamawiać można przez siedem dni w tygodniu całodobowo przez cały rok.
2. Zamówienia na towar przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną.
3. Zamówienia realizowane są w dni robocze, w godzinach pracy sklepu.
4. Minimalna wartość zamówienia wynosi 50 zł.
5. Warunkiem niezbędnym do złożenia zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia. Błędnie wypełnione formularze nie są realizowane. Wypełniając formularz masz obowiązek podania prawidłowych danych osobowych, adresu e-mail, telefonu kontaktowego, dokładnego adresu zamieszkania oraz adresu dostawy, (jeżeli jest różny od adresu zamieszkania).
6. Podane przez Ciebie adres e-mail oraz telefon kontaktowy mogą zostać wykorzystane do kontaktu w procesie realizacji zamówienia.
7. Po złożeniu zamówienia dostaniesz e-mail potwierdzający dokonanie zakupu.
8. Przyjęcie do realizacji zamówienia:
a. w przypadku zamówienia płatnego przy odbiorze - rozpoczyna się w momencie złożenia przez Ciebie zamówienia na stronie porkyface.pl;
b. w przypadku zamówienia płatnego przelewem elektronicznym lub kartą kredytową - zamówienia rozpoczyna się w chwili autoryzacji transakcji;
c. w przypadku zamówienia płatnego przelewem - realizacja zamówienia rozpoczyna się w chwili zaksięgowania przelewu na koncie porkyface.pl.
9. Zamówienie jest realizowane pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie lub u dostawców porkyface.pl. W przypadku niedostępności części towarów objętych zamówieniem zostaniesz poinformowany o stanie zamówienia i podejmiesz decyzję o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja lub anulowanie całości zamówienia).
10. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.
11. Masz prawo do wszelkich zmian w zamówieniu do momentu wysłania przesyłki z towarem. Możliwe jest również całkowite anulowanie złożonego zamówienia.
12. Zmian związanych z zamówieniem lub jago całkowitego anulowania, dokonywać można telefonicznie, mailowo, przez gg lub skype.
13. Aby zostać stałym klientem porkyface.pl masz możliwość założenia konta użytkownika poprzez rejestrację polegającą na wypełnieniu odpowiednich pól formularza rejestracyjnego.
14. Aby założyć u nas konto, musisz mieć skończone 14 lat lub posiadać zgodę rodziców (prawnych opiekunów).

Program rabatowy

1.Jedną z korzyści rejestracji konta w porkyface.pl, jest udział w programie rabatowym. Kwota każdego zakupu dodawana jest do Twojego konta, a jego suma decyduje o przyznanym Ci rabacie.
2. Progi rabatowe:
Za przekroczenie 1000 zł - 5%
Za przekroczenie 3000 zł - 10%
Za przekroczenie 10000 zł – 15%
3. Rabat dotyczy tylko towarów nieprzecenionych.

Realizacja zamówień

1. Zamówienia na towary oferowane przez porkyface.pl, realizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:30 do 15:30, z wyłączeniem świąt.
2. Jeżeli po zamówieniu i potwierdzeniu zamówienia nie możemy zrealizować dostawy z powodu wyczerpania stanów magazynowych, otrzymasz informację o tym fakcie.
3. Realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów.
4. Porkyface.pl zastrzega sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia błędów na stronach sklepu, polegających na błędnych informacjach o cenach lub stanie towaru, jak również w sytuacjach wzbudzających wątpliwość autentyczności danych podanych przez klienta w trakcie procesu rejestracji i zamawiania.
5. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówienia nie będą rozpatrywane.

Dostawa

1. Wysyłki realizowane są tylko na terenie Polski za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS.
2. Dostarczenie towaru następuje w terminie od 2 do maksymalnie 14 dni, od momentu potwierdzenia zamówienia.
3. Koszt dostarczenia przesyłki opłaconej z góry na terenie Polski wynosi 15 zł. Zamowienia powyzej 350 zł realizowane sa za darmo.
4. Koszt przesyłek pobraniowych wynosi 18 zł. Jeżeli wartość zamówionego towaru, przekroczy 350 złotych, koszty przesyłki w całości pokrywa porkyface.pl
5. Paczki wysłane przez UPS nie są dostarczane w soboty, niedziele i święta.
6. Jeżeli przy odbiorze przesyłki zauważysz uszkodzenie paczki (pęknięte opakowanie, karton lub zerwana taśma zabezpieczająca), należy w obecności kuriera sprawdzić zawartość przesyłki i w razie konieczności spisać protokół szkody będący podstawą reklamacji.

Wymiana i zwrot

1. Klient ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki lub jego wymiany, na inny rozmiar lub kolor.
2. Do zwracanego lub wymienianego towaru należy dołączyć dowód zakupu: paragon lub fakturę VAT, oraz wypełnić formularz zwrotu/wymiany towaru. Dowód zakupu jest niezbędny przy wymianie lub zwrocie.
3. Odesłany towar do zwrotu/wymiany musi znajdować się w nienaruszonym stanie - nie może nosić żadnych śladów użytkowania, zarówno bezpośrednio na produkcie, jak i na metkach, musi znajdować się w fabrycznym niezniszczonym opakowaniu. Jeżeli towar nie spełni w/w warunków, nie zostanie zwrócony lub wymieniony. Ponadto zostanie odesłany do klienta na jego koszt.
4. Wszystkie dołączone do zakupionego towaru gratisy, inne produkty otrzymane po obniżonej cenie, jak i w ramach specjalnych promocji należy zwrócić wraz z odsyłaną paczką.
5. Koszty związane z wymianą towaru w obie strony ponosi klient. Nowy produkt wysyłamy za pobraniem, którego koszt wynosi 15 zł.
6. Wartość zwracanego towaru jest przelewana w ciągu 10 dni roboczych od daty otrzymania zwrotu, na podany przez klienta rachunek bankowy i nie zawiera ona kosztów dostawy.
7. Wymiana zostanie wykonana w ciągu 14 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki przez porkyface.pl, jeśli będą przestrzegane wymagania z punktów 2 i 3.
8. Porkyface.pl nie przyjmuje paczek wymiany/zwrotu wysłanych na jego koszt, ani za pobraniem.
9. W przypadku nie odebrania przesyłki przez klienta wszelkie koszty związane z wysyłką oraz zwrotem towaru do sklepu ponosi klient.

Gwarancje i reklamacje

1. Każdy produkt dostępny w porkyface.pl objęty jest gwarancją producenta.
2. Do reklamacji przyjmowane są tylko towary z dołączonym dowodem zakupu (paragon lub faktura VAT).
3. Reklamowany towar powinien być czysty. Jeżeli nie będzie higienicznie bezpieczny, reklamacja może nie zostać rozpatrzona.
4. Wraz z reklamowanym towarem należy dostarczyć poprawnie wypełniony formularz reklamacyjny lub oświadczenie reklamacyjne.
5. Pisemne oświadczenie reklamacyjne musi zawierać: dokładne dane osobowe klienta, numer zamówienia, opisaną przyczynę reklamacji oraz czas i okoliczności powstania wady produktu.
6. Koszty przesyłki reklamowanego towaru ponosi klient.
7. Reklamowany towar zostaje przekierowany do rzeczoznawcy danego producenta lub dystrybutora, gdzie w ciągu 14 dni zostanie rozpatrzona reklamacja.
8. O wyniku reklamacji klient zostanie poinformowany mailem lub telefonicznie.
9. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko na podstawie protokołu szkody spisanego przez kuriera. Jeżeli stan przesyłki budzi Twoje wątpliwości, po odbiorze paczki sprawdź jej zawartość w obecności kuriera, w celu sprawdzenia czy nie nastąpiło uszkodzenie towaru w trakcie dostawy.
10. Reklamacje powstałe podczas transportu nie zostaną rozpatrzone bez sporządzonego z kurierem protokołu szkody.
11. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy użytkownika, zostanie on obciążony wszystkimi kosztami przesyłek.

Płatności

1. Do każdego zakupu dokonanego przez klienta dołączany jest dowód zakupu: paragon lub faktura VAT.
2. Po odbiorze przesyłki należy sprawdzić, czy paragon lub faktura VAT jest do niej dołączona.
3. W porkyface.pl istnieje kilka sposobów dokonywania płatności za zakupiony towar:
- przy odbiorze przesyłki – zapłata za towar i przesyłkę pobierana jest przez kuriera przy jej dostarczeniu do adresata.
- kartą kredytową - zapłata za towar odbywa się po złożeniu zamówienia oraz dokonaniu autoryzacji transakcji, która odbywa się za pośrednictwem serwisu płatności.pl.
- przelewem bankowym - zapłata za towar realizowana jest przelewem na konto porkyface.pl o numerze: 70114020040000390263160147 prowadzonym przez BRE Bank. W przypadku tej formy płatności realizacja zamówienia rozpoczyna się po zaksięgowaniu przelewu na koncie porkyface.pl.
- szybkim przelewem - zapłata za towar odbywa się po złożeniu zamówienia oraz wykonaniu przelewu, który odbywa się za pośrednictwem serwisu Płatności.pl oraz Twojego banku
4. W przypadku wyboru przedpłaty na konto jako formy płatności (przelew bankowy), wpłaty musisz dokonać w ciągu 7 dni od złożenia zamówienia, w przeciwnym razie zamówienie zostanie automatycznie usunięte.
5. Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie (dot. zamówień z zaznaczoną opcją przedpłata) otrzymasz wiadomość o tym fakcie na adres mailowy podany w formularzu zamówienia.

Postanowienia końcowe

1. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.
2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz przepisy Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie Kodeksu cywilnego i przepisy Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
3. Porkyface.pl zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu. Wszelkie zmiany Regulaminu obowiązują od daty opublikowania ich na stronie porkyface.pl